Trendy i zawody Trendy i zawody

 • 09.07.2015

  Mechatronik - zawód przyszłości!
  W ostatnim czasie pracodawcy coraz częściej szukają wysoko wykwalifikowanych pracowników produkcji. Do tych pracowników zaliczają się mechatronicy.

 • 08.06.2015

  Czy warto studiować kierunki humanistyczne?
  Niełatwo być humanistą w "erze inżynierów"... Od dłuższego czasu w różnych publikacjach pojawia się pytanie: Czy na dzisiejszym rynku pracy jest miejsce dla humanistów?

 • 08.05.2015

  Zostań swoim szefem!
  Coraz więcej młodych ludzi zaczyna poważnie myśleć o pracy na własny rachunek. Zanim jednak podejmiemy decyzję o własnym biznesie, warto przemyśleć wszystkie za i przeciw. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy jestem w stanie przekuć pomysł w stabilne źródło dochodu?

 • 05.05.2015

  Nowy zawód - operator drona
  Drony, czyli bezzałogowe samoloty, wkraczają coraz śmielej w pozawojskową rzeczywistość. Sięga po nie policja i straż pożarna, ale nie tylko...

 • 10.04.2015

  Zawód: tester gier komputerowych
  Idealna praca dla osób, których pasją jest siedzenie przed monitorem komputera i granie. Trzeba to lubić na tyle, by wykonywać te same czynności kilka godzin dziennie przez wiele miesięcy – ale to nie jedyne wymaganie.

 • 09.04.2015

  Czy warto zostać nauczycielem praktycznej nauki zawodu?
  Czy wiesz, że brakuje nauczycieli specjalistów przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu? Może prowadzenie szkoleń jest Twoim marzeniem? Każdy może zainwestować w siebie i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Rynek pracy czeka na profesjonalny i dobrze wykształcony personel techniczny średniego szczebla.

 • 08.04.2015

  Mystery shopper – tajemniczy klient
  Mystery shopper nie będzie różnił się niczym od zwykłego klienta. Nie nosi identyfikatora, nie ujawnia się ze swoją rolą, a jego wizyta jest niespodziewana. Ankieter przychodzi do sklepu, robi zakupy i wychodzi. Jak każdy inny klient. Kim jest tajemniczy klient? W jaki sposób zarabia? Jak wygląda jego praca?

 • 02.04.2015

  Fotograf – praca i pasja
  Wielu młodych ludzi na pewnym etapie swojego życia boryka się z wyborem zawodu. Trudno podjąć właściwą decyzję, ponieważ szkoły zawodowe oferują wiele kierunków. Niektóre z nich są bardzo popularne. Są też takie, o których można pomyśleć, że to tylko pasja.

 • 01.04.2015

  Niepełnosprawni na rynku pracy
  Niepełnosprawność nie musi oznaczać braku życia zawodowego. W Polsce według Głównego Urzędu Statystycznego mieszka ponad 2 miliony osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. 464 tysiące to osoby aktywne zawodowo. W krajach Unii Europejskiej wskaźnik ten wynosi 50%.

 • 26.03.2015

  Mechanik pojazdów samochodowych – zawód trendy na lokalnym rynku pracy
  Zwód dla pasjonatów, ludzi przedsiębiorczych, ze zmysłem technicznym. Daje szansę na dobre zarobki i karierę za granicą.

 • 13.03.2015

  Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – zawód z przyszłością
  Stojąc u progu wyboru kierunku kształcenia, warto bliżej przyjrzeć się zawodom, dzięki którym łatwiej można zdobyć zatrudnienie.

 • 06.03.2015

  Barista - nowy zawód pełen aromatów
  Jak daleką podróż odbywa ziarno kawy od momentu jej zerwania do chwili, w której zmienia się w aromatyczny napar? Jeśli pragniesz posiąść umiejętności i wiedzę dzięki, którym będziesz potrafił wyczarować dla klientów kawiarni pyszne, dekoracyjne i pobudzające kawowe trunki, zastanów się nad wykonaniem kursu baristy – czyli profesjonalnego kawiarza.