Twoja kariera

Jak rozpocząć pracę za granicą? Pracy za granicą można szukać na wiele sposobów, ale od czego zacząć? Jak nie paść ofiarą oszustów? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Służba w Narodowych Siłach Rezerwowych szansą na pracę Siły zbrojne są ważną częścią polskiego rynku pracy. Służba wojskowa stała się bardzo atrakcyjną ofertą pracy dla osób, które nie mają doświadczenia zawodowego. Profesjonalizacja armii stała się szansą dla ciebie - młodego człowieka wchodzącego na rynek pracy.

Programy wymiany młodzieży - szansą sukcesu zawodowego Projekty finansowane z programów europejskich wspierających kształcenie i mobilność zawodową stanowią niezaprzeczalną szansę na zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych. Kwalifikacje te są niezbędne w celu zdobycia wymarzonej pracy w Polsce lub w innym kraju UE EOG. Udział w projekcie stwarza często jedyną możliwość poznania innych rówieśników kształcących się w tym samym lub pokrewnym zawodzie.

Wychowawca kolonii - sposób na wakacyjny zarobek Masz ukończone 18 lat i szkołę średnią? Nie masz planów na wakacje? Dobrym sposobem na letni wyjazd jednocześnie połączony z możliwością zarobienia pieniędzy jest praca w charakterze wychowawcy.

Szukasz pracy przez internet? Zachowaj czujność. Rozmowa kwalifikacyjna stanowi najczęściej ostatni etap rekrutacji, a po jej pozytywnym wyniku możemy rozpocząć nową pracę. Zanim to nastąpi zazwyczaj szukając pracy przeglądamy oferty pracy zamieszczone na portalach internetowych.

Sezon na pracę Wyjazd zagraniczny często kojarzy się nam jedynie z możliwością przeżycia przygody, poznania nowych ludzi, podszlifowania języka obcego, a przy okazji zarobienia pieniędzy. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że praca za granicą to nie tylko przyjemności ale i niebezpieczeństwa.

Uwikłani w perfekcjonizm Zacznijmy od definicji czym jest perfekcjonizm. Według słownika języka polskiego jest to dążenie do doskonałości. Zagadnieniem tym zajmowali się już starożytni filozofowie. Każdy z nich w sposób niby podobny, a jednak odrobinę różny interpretował to słowo. Perfekcjonizm był od zawsze i nadal jest obecny w życiu ludzi. Przełożymy, więc to pojęcie na obecne czasy.

Rozmowa kwalifikacyjna: oczekiwania pracodawcy Większość osób poszukujących zatrudnienia stosuje tradycyjną metodę poszukiwania pracy. Jako kandydat czekasz, aż pojawi się oferta pracy zgodna z twoim wykształceniem, doświadczeniem zawodowym, kwalifikacjami czy umiejętnościami.

Trener - zawód przyszłości Rozwój osobisty jest dziś nie tylko modą, ale także koniecznością w pokonywaniu szczebli kariery zawodowej. Do ciągłego samodoskonalenia w każdej dziedzinie życia nawołują kolorowe magazyny, poradniki motywujące. Również szefowie dużych firm kładą nacisk na kształcenie pracowników w zakresie wielu umiejętności. Dlatego coraz bardziej popularny staje się zawód trenera (coacha).

Proaktywność - więcej niż przypadek W dzisiejszych czasach, kiedy świat oczekuje od nas pełnej gotowości, zaangażowania i bycia najlepszym we wszystkich niemal dziedzinach życia, coraz częściej mówi się o proaktywności. Proaktywność uważa się też za jedną z podstawowych cech osobowości ludzi sukcesu oraz za jeden z najistotniejszych nawyków skutecznego działania w życiu osobistym i zawodowym.

Pilot wycieczek – zawód dla osób z pasją podróżniczą Lubisz dalekie podróże i wyjazdy? Interesujesz się kulturą, historią i obyczajami innych krajów? A może znasz lub uczysz się języków obcych? Już dziś podejmij decyzję, czy chcesz zostać pilotem wycieczek.

Zosia Samosia w pracy Pamiętasz z dzieciństwa wiersz Juliana Tuwima „Zosia Samosia”? Przytoczę mały fragment „Jest taka Zosia, nazwano ją Zosia Samosia, bo wszystko sama! sama! sama!. Ważna mi dama! Wszystko sama lepiej wie, wszystko sama robić chce”.