Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Bio artysta nie kupuje”, podczas akcji w Augustowie

Uczestnicy Hufca Pracy w Augustowie zaangażowali się w realizację inicjatywy prospołecznej „Bio artysta nie kupuje”, polegającej na przygotowaniu stroików wielkanocnych dla seniorów, wykonanych własnoręcznie przy użyciu naturalnych surowców oraz materiałów wielokrotnego użytku.

W tym celu podczas spotkań młodzieży w Hufcu Pracy trwały przygotowania do realizacji inicjatywy.

Polegały one na wysianiu rzeżuchy i owsa wielkanocnego, przygotowaniu wydmuszek, barwieniu jajek, zebraniu bukszpanu oraz bazi, jak również wykonaniu ozdób świątecznych przy wykorzystaniu "scrapbookingu".

Z przygotowanych produktów i przy wykorzystaniu elementów wielokrotnego użytku, udało się stworzyć piękne stroiki.

Delegacja uczestników Hufca Pracy w Augustowie wraz z wychowawcą, udała się do Hospicjum „Promień Nadziei” w Augustowie, aby na ręce dyrekcji złożyć wielkanocne stroiki, które następnie przekazane zostały pacjentom, aby „cieszyć ich oczy” i dawać nadzieję.

Było to niezwykłe doświadczenie, które przypomniało młodzieży, jak istotną rolę w życiu człowieka odgrywa zdrowie oraz życzliwe i z pozoru drobne gesty, które w gruncie rzeczy mają ogromne znaczenie dla osób doświadczających bólu i cierpienia oraz tęskniących za „normalnością”.

 

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Maciejewska-Cieciuch- Młodszy Wychowawca HP 10-6 w Augustowie.

 

Zdjęcia 1, 2, 3: Agata Lisowska- ucz., Daria Krystyna Żyłko – ucz. i Katarzyna Maciejewska-Cieciuch – mł. wychowawca,

 

 

 

Zdjęcia nr 4, 5, 6, 7, 8: Wytwory własne uczestników.

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron