Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Bio przytulanka - Konik Ohapik” w Wasilkowie

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie wzięli udział w prospołecznej inicjatywie wojewódzkiej „Podlaski Zakątek – tu się żyje BIO”.

W ramach zadania „BIO przytulanka - Konik Ohapik”, uszyli maskotki z bawełny organicznej. Koniki zostały ozdobione logo OHP oraz różnymi elementami dekoracyjnymi.

Uszyte przytulanki młodzież OSiW postanowiła przekazać dla Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Wesołe Robaczki” w Wasilkowie, które prowadzi licytację maskotek dla chorej na cukrzycę Oliwii Kondzior.

Oliwia ma 12 lat, jest aktywną dziewczyną, chętną nieść pomoc wszystkim. Od najmłodszych lat bierze udział w akcjach jako wolontariusz WOŚP, wolontariusz Caritas. W grudniu 2020 roku stwierdzono u Oliwki cukrzycę 1-go stopnia. Terapia komórkowa TREG opatentowana przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, daje jej szanse na wyleczenie. Terapia polega na pobraniu komórek macierzystych z trzustki. Niestety nie jest refundowana przez NFZ, a koszt leczenia jest wysoki.

Rada Młodzieży OSiW w Wasilkowie jak sama mówi „lubi pomagać”, dlatego na każdym kroku realizacji tej inicjatywy uczestnikom towarzyszył entuzjazm i zaangażowanie.

 

Autor tekstu i zdjęć: Ewa Wołkowycka – opiekun Rady Młodzieży OSiW OHP w Wasilkowie

 

Zdjęcie nr 1, 2: Uczestnicy podczas wykonywania koników

 

 

Zdjęcie nr 3: Przygotowane maskotki

 

Zdjęcie nr 4, 5 : Uczestnicy podczas przekazania maskotek

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron