Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Cegiełka dla Dawida”

Nie przechodź obojętnie podaruj cegiełkę! Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Wasilkowa w ramach prospołecznej Ogólnopolskiej Inicjatywy „Pomoc dla Dawida” wsparła kolegę Dawida - z innej placówki OHP.

Dawid potrzebuje wsparcia finansowego na rehabilitację, a to zwiększy jego szansę na odzyskanie sprawności  i powrotu do zdrowia. Aktywni działający z ramienia Rady Młodzieży zorganizowali festyn w Stowarzyszeniu Eindhoven - kontakt miast Białystok „Piosenka na dzień dobry dla Dawida”. Dziewczęta przygotowały recital muzyczny „Wspomnienie lat siedemdziesiątych”, wykonały piosenki ponadczasowe Maryli Rodowicz, Anny German, Anny Jantar. itp. Podczas kiermaszu sprzedawały ciasta wcześniej upieczone na warsztatach gastronomicznych przez uczestników.

Wspólnie pokazaliśmy, że nasza społeczność jest solidarna, że nadal jesteśmy czuli na krzywdę, szczególnie tych  najbardziej bezbronnych. Daliśmy przykład naszym bliskim, znajomym, sąsiadom i pokazaliśmy, że czyniąc coś dobrego, zapalając uśmiech na twarzy Dawida, wspólnie potrafimy czynić świat piękniejszym i lepszym. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego z nas.

Nie przechodź obojętnie podaruj cegiełkę!

 

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Czajkowska, wychowawca OSiW w Wasilkowie,

 

 

Zdjęcie nr 1, 2, 3, 4: Uczestnicy w trakcie inicjatywy

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron