Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Czysty Białystok - 2021"

Na terenie miasta Białystok organizowana jest kampania „Czysty Białystok - 2021".

Jest ona lokalną akcją promującą ochronę środowiska, której celem jest budowanie świadomości proekologicznej wśród młodzieży oraz zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

W inicjatywie tej wzięli także udział uczestnicy Hufca Pracy w Białymstoku wraz z wychowawcą jednostki i nauczycielami z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku.

W ramach akcji wszyscy razem porządkowali tereny zielone zbierając śmieci zalegające w pobliskim lesie na Osiedlu Dziesięciny.

Przyłączenie się do akcji w znacznym stopniu poszerzyło świadomość ekologiczną młodzieży i pokazało ogrom problemu, na który na co dzień raczej nie zwracamy uwagi. Promując tego typu przedsięwzięcia kadra i podopieczni hufca apelują do całego społeczeństwa a szczególnie do dzieci i młodzieży o poświęcenie uwagi i troski dla środowiska naturalnego, aby zmniejszyć ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych, które później często zalegają miejsca nie przeznaczone do ich składowania.

Dzięki takim inicjatywom można przyczynić się do poprawy czystości i jakości lokalnego otoczenia oraz być bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

 

Autor tekstu i zdjęć: wychowawca HP/B– D. Engman

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron