Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„EKO dzieciaki – niezłe z nas ziółka”

Łączy je otwartość na ludzi, zamiłowanie do natury oraz chęć pokazania świata najmłodszym! Grupa dziewcząt z Gołdapi rozpoczęła działania w projekcie „EKO dzieciaki – niezłe z nas ziółka” w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Celem projektu jest zaszczepienie wśród najmłodszych mieszkańców wsi Boćwinka ducha ekologii i potrzebę dbania o najbliższe otoczenie. Uczestnicy projektu wierzą, że wspólne działania zintegrują mieszkańców tej małej miejscowości oraz zachęcą ich do życia zgodnie z ideologią „less waste” oraz „zero waste”. Projekt zaczął się od warsztatów dotyczących zarządzania czasem, budżetem oraz projektem, które przeprowadził doradca zawodowy MCK OHP w Gołdapi. Kolejnym wydarzeniem była wycieczka edukacyjna do Fabryki Bombek w Kętrzynie, która uświadomiła dzieciom jak ważne jest ograniczenie plastikowych ozdób choinkowych oraz pokazania im jak powstają piękne, szklane bombki. Ale to nie wszystko! W trakcie trwania projektu uczestniczki planują szereg atrakcji – EKO piknik, EKO pokaz mody i wiele, wiele więcej.

Chcesz wiedzieć czym jest ideologia „less waste”? A może zainteresuje Cię EKO moda? Odwiedź grupę EKO dzieciaków i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami.

https://www.facebook.com/groups/2814580992008235

 

Autor tekstu i grafiki: Monika Dowgiałło – doradca zawodowy MCK OHP w Gołdapi

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron