Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

"Fotografia, jak to ugryźć?"

W Hufcu Pracy w Grajewie konkursy fotograficzne niezmiennie cieszą się popularnością. Aby zachęcić uczestników do udziału w aktualnie trwających konkursach i ułatwić fotografowanie, zorganizowane zostały warsztaty z fotografem, który starał się przekazać młodzieży trochę swojej wiedzy i pasji.

Warsztaty były ukierunkowane na rozwijanie kreatywności i realizację twórczych pomysłów, które starano się realizować przez stosowanie uniwersalnych metod posługiwania się środkami artystycznymi, właściwymi dla fotografii.

Uczestniczki zapoznały się od podstaw z różnymi tematami i terminami fotograficznymi, uczyły się kreatywnych ujęć, poznały zasady kompozycji kadru zdjęciowego, robiły też zdjęcia w plenerze z zastosowaniem rad fotografa.

Najciekawszymi dla uczestniczek elementami były nauka robienia zdjęć zwykłym telefonem komórkowym w różnych warunkach oświetleniowych, a także nauka pozowania tak, by na zdjęciach wyglądać jak najkorzystniej.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednakże liczba miejsc była mocno ograniczona, w związku z ograniczeniami i zaleceniami w związku z pandemią COVID-19. Dzięki uczestnictwu w warsztatach młodzież ma możliwość odkrywania swoich zainteresowań, talentów i możliwości, może rozwijać inwencję twórczą, kreatywność i wyobraźnię.

 

Autor tekstu: Magdalena Laska – mł. wych. HP Grajewo

Autor zdjęć: Magdalena Laska – mł. wych. HP Grajewo

 

Zdjęcia nr 1, 2, 3, 4, 5 – uczestniczki w trakcie warsztatów.

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron