Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Gra miejska”

W dniu 30 września 2020 r. odbyła się gra miejska pod nazwą „595 lat Kolna” zorganizowana przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną oraz Zespół Szkół Technicznych w Kolnie.

Gra osadzona została w realiach kolneńskiej historii od chwili nadania praw miejskich w 1425 r. do czasów współczesnych.

Do rozgrywek zgłosiło się siedem drużyn, w tym trzy drużyny uczestników Hufca Pracy w Kolnie. Zawodnicy, aby dotrzeć do mety, przez blisko trzy godziny musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami sprawnościowymi, intelektualnymi, plastycznymi, a także wokalnymi.

Do pierwszego miejsca drużyny kierowały puzzle. Następne wskazówki to krzyżówki, rebusy, podpowiedzi naprowadzające. W miejscach docelowych były pytania, śpiewane pieśni patriotyczne itp.

W merytoryczną i owocną współpracę, w realizacji idei gry zaangażowało się wiele kolneńskich instytucji m.in. Urząd Miasta Kolno, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Szkoła Podstawowa nr 1.

I miejsce otrzymała drużyna składająca się z uczniów kl. III LO przy ZST w Kolnie, II miejsce zajęła grupa z IV TRE przy ZST w Kolnie, natomiast na III miejscu znaleźli się uczestnicy wraz z wychowawcą z Hufca Pracy w Kolnie pod nazwą „Dęby wolności”. Hufcowa młodzież z grupy „Jan z Kolna” pochwalić się może wyróżnieniem.

Laureaci otrzymali nagrody w postaci akcesoriów komputerowych, sportowych i książek.

Gra miejska bardzo podobała się wszystkim. Uczestnicy przedsięwzięcia poszerzyli swoją wiedzę na temat historii Kolna, a także zintegrowali się oraz miło i aktywnie spędzili czas.

 

Autor: Agnieszka Duda – st. wychowawca HP

Zdjęcia: Tomasz Nagórski – wychowawca HP

 

Zdjęcie Nr 1 – grupa „Jan z Kolna” z burmistrzem Miasta Kolno Andrzejem Dudą

 

Zdjęcie Nr 2 – uczestnicy Hufca Pracy podczas gry miejskiej

 

Zdjęcie Nr 3 – grupa „Kolniacy” podczas gry miejskiej

 

Zdjęcie Nr 4- „Dęby wolności” odbierając nagrodę za III miejsce w grze miejskiej

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron