Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Kartki z okazji Narodowego Święta Niepodległości”

11 listopada to najważniejsze święto narodowe w Polsce. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości po długich latach niewoli pod zaborami okupantów.

 

Z tej okazji w Hufcu Pracy w Zambrowie zostały zorganizowane zajęcia plastyczne w ramach których młodzież własnoręcznie wykonała kartki  z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Kartki zostaną  przekazane lokalnym  seniorom, którzy przyłożyli swoją cegiełkę byśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Dzięki tym wszystkim wydarzeniom związanym z odzyskaniem przez Polskę niepodległości dziś  możemy cieszyć się wolnością. Możemy żyć jak chcemy i gdzie chcemy. Gdyby nie nasi bohaterowie zapewne dziś nie używalibyśmy języka polskiego, zniknąłby on zupełnie. Nie mielibyśmy naszej biało-czerwonej flagi ani orła białego w godle narodowym. Dlatego tak ważne jest krzewienie historii w młodym pokoleniu, aby nie zapomniało o odważnych czynach naszych przodków walczących o naszą wolność.

Z tego też względu musimy doceniać to, że nasz kraj jest już wolny i uczyć kolejne pokolenia patriotyzmu i przywiązania do własnego narodu.

 

 

Autor tekstu i zdjęć: Ewa Fabiańska  - st. wychowawca HP Zambrów

 

Zdjęcie nr 1. Święto Niepodległości.

 

Zdjęcie nr 2. Nasza praca.

 

Zdjęcie nr 3. Efekty pracy.

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron