Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

"Kropla krwi od OHP”

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. W obecnych czasach honorowe krwiodawstwo czy oddawanie osocza jest bardzo potrzebne.

Mając to na uwadze specjaliści Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Olsztynie zainicjowali przedsięwzięcie „Kropla krwi od OHP”.

Zaproszenie do aktywnego udziału skierowano również do uczestników i absolwentów OHP. Mimo pandemii, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a pracownicy wraz z młodzieżą chętnie wzięli w niej udział.

– Z pewnością nie będzie to jednorazowa inicjatywa i takie działania wejdą nam wszystkim w krew – zapewnia koordynator akcji Paulina Barcza – doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Giżycku.

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz oddać krew – podpowiadamy.

Każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, która waży powyżej 50 kg i ma odpowiedni stosunek wagi do wzrostu, może oddać krew! Wystarczy kilka chwil, by uratować komuś życie. Oddawanie krwi nie niesie ze sobą żadnego ryzyka, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy też życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, a donacja trwa kilka minut.

Dlatego nie wahaj się dłużej – dla Ciebie to nieoceniona satysfakcja, a dla potrzebujących Twojej krwi – bezcenny dar życia.

 

Autor tekstu: Paulina Barczak- doradca zawodowy MCK OHP w Giżycku

Autor zdjęć: Paulina Barczak- doradca zawodowy MCK OHP w Giżycku, pracownik Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku

 

Zdjęcie nr 1: Pracownik MCK w Giżycku oddający krew.

 

Zdjęcie nr 2, 3: Młodzież OHP z Giżycka podczas donacji.

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron