Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Młodzi przyszłością regionu!” – budowanie marki osobistej w Bydgoszczy

Wszyscy wiemy jak ważny jest wygląd zewnętrzny. Uczestnicy Hufca Pracy w Bydgoszczy wiedząc jednak, że nie o sam wizerunek chodzi, w ramach projektu "Młodzi przyszłością regionu!" poszli dalej.

 

W ramach realizowanych warsztatów kreowania wizerunku profesjonalnego pracownika zrobili pierwsze, a czasem kolejne już kroki, w procesie budowania własnego wizerunku i reputacji jako marki osobistej. 

Młodzież dowiedziała się jak świadomie zarządzać własnym wizerunkiem, aby osiągnąć określone cele, np. zdobyć pracę, pozyskać klientów czy zwiększyć wpływy społeczne. W ramach trzech etapów realizacji warsztatów nauczyli się nie tylko podstawowych zasad wizerunkowych, ale przede wszystkim nabrali pewności siebie. Dzięki zakupom ze stylistą wiedzą czym kierować się przy wyborze ubrań, co im pasuje, a czego powinni unikać. Zakres tematyczny jest ogromny, całą tę wiedzę trzeba jeszcze umieć połączyć z wymaganiami zawodowymi. W niektórych branżach możemy "pozwolić sobie" na więcej, czasami należy dostosować się do obowiązującego dress codu. W obu jednak przypadkach wizerunek powinien być spójny z tym kim jesteśmy. 

Przykłady osób, które osiągnęły sukces pokazują, że zdobyły to dzięki ciężkiej pracy oraz spójnej marce osobistej, która opiera się na autentyczności, odwadze, charyzmie oraz spójności z wyznawanymi wartościami. Internet nie wybacza udawania i czasy "Fake it till you make it" są już za nami. Autentyczność jest koniecznym wymogiem. Warto także pamiętać, że do składowych naszej "wizytówki" należą także takie cechy jak punktualność, odpowiedzialność, kultura osobista.

Marka osobista to nie tylko chwytliwe, modne słowa, ale również proza życia każdego, kto chce w długiej perspektywie cieszyć się sukcesem, nie tylko zawodowym. Uczestnicy projektu we wrześniu ubiegłego roku podjęli tę rękawicę i wkładają wiele wysiłku, aby w przyszłości ten sukces osiągnąć. 

 

Projekt „Młodzi przyszłością regionu!” nr FEKP.08.02-IP.01-0001/23 współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu 8 Działania FEKP.08.02 Celu szczegółowego EFS+.CP4.A programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027

Wartość projektu: 3 908 065,70 zł Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej: 3 321 855,84 zł

 

Autor tekstu: Milena Bogalecka Kierownik ZPM

Autor zdjęć: realizator warsztatów

 

#młodziprzyszłościąregionu! #funduszeeuropejskie #mlodziprzyszlosciaregionu #kujawypomorze #ohp #harmonogram

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron