Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Młodzi przyszłością regionu!” – Kujawsko-Pomorska WK stawia na przyszłość!

Trudno dziś funkcjonować we współczesnym społeczeństwie bez znajomości nowych technologii i cyfrowych umiejętności. To prosta droga do wykluczenia.

Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus i budżetu państwa w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP może wyrównywać szanse młodzieży  w  rozwoju ich wykształcenia, talentów i pasji. Skutkować to będzie lepszym startem w przyszłość i rozwojem na rynku pracy.

W ramach projektu w jednostkach KP WK w Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Toruniu, Grudziądzu oraz we Włocławku przygotowane zostały kompletne stanowiska komputerowe do stałej dyspozycji uczestników. Będą one wspierały ich rozwój kompetencji cyfrowych, bo przecież „dzisiejsza” młodzież to „jutrzejszy” pracownik i obywatel korzystający z e-usług publicznych i świetnie funkcjonujący na rynku pracy.

 

Sprzęt komputerowy w najbliższym czasie pozwoli zrealizować kurs komputerowy za pośrednictwem platformy e-learningowej. Ułatwi także dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów, które poszerzą wiedzę, umiejętności i zainteresowania młodzieży, a w następstwie pozwoli stworzyć dobre dokumenty aplikacyjne, znaleźć ofertę pracy, a także odbyć zdalną rozmowę rekrutacyjną.

Uczestnicy bardzo doceniają możliwości jakie daje im udział w projekcie #młodziprzyszłościąregionu! Wiedzą, że wsparcie, które otrzymują zaowocuje w przyszłości.

Projekt „Młodzi przyszłością regionu!” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027

 

Wartość projektu: 3 908 065,70 zł Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej: 3 321 855,84 zł.

 

Autorka tekstu: Milena Bogalecka - Kierownik Zespołu Programów Międzynarodowych

Autorzy zdjęć: Jakub Zawadzki, Anna Graczkowska, Magdalena Gizińska – Nocuń, Aleksandra Garlikowska, Małgorzata Jaśkowiak, Karolina Ugorska  – wychowawcy z jednostek KP WK OHP

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron