Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

"Młodzież z sercem" w akcji!

W dniach 17-19 stycznia br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie odbyło się drugie spotkanie Wojewódzkiej Rady Młodzieży pn. „Młodzież z sercem”.

Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów młodzieżowych działających w jednostkach opiekuńczo-wychowawczych Podlaskiej WK OHP wraz z opiekunami.

Pomoc chorym na nowotwory

Nadrzędnym celem spotkania było podjęcie inicjatywy pomocowej na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową. Młodzież włączyła się w akcję fundacji „Gdy liczy się czas” pn. „Wylosuj Anioła” skierowaną do dzieci z oddziałów onkologicznych. Wykonano własnoręcznie 25 wyklejanych aniołów z życzeniami powrotu do zdrowia.

Ponadto uczestnicy spotkania wsparli akcję fundacji „Serce od serca” skierowaną do kobiet po mastektomii. Wspólnie z Anną Łukaszuk, instruktorem nauki zawodu krawiec, przygotowano 25 poduszek, które łagodzą ból nacięcia chirurgicznego, chronią przed przypadkowymi uderzeniami, pomagają w łagodzeniu obrzęku i zmniejszają napięcie barku. Poduszki te podawane są pacjentom po zabiegu, aby pomóc im w odzyskaniu sił po operacji. Trafią one do Białostockiego Centrum Onkologii.

Rap Challange i przyjemnie spędzony czas

Kolejnym przedsięwzięciem podjętym przez młodzież było napisanie tekstu piosenki motywacyjnej – Rap Challenge. W tym zadaniu wsparł uczestników absolwent OHP z Hufca Pracy w Białymstoku – Krystian Kamil Popławski o pseudonimie „Pesel”, który związany jest od dawna z muzyka rap, a w 2020 r. wydaje swoją pierwszą solową płytę. Finalnie udało się stworzyć cały tekst, którego refren brzmi: „Siła jest w ludziach – siła jest w nas, nie liczy się nic – nie liczy się czas!”.

Wspólnie spędzony czas obfitował również w zabawy integracyjne, warsztaty z podstaw boksu prowadzone przez uczestników – Danylo Kulish oraz Wiktorię Fiecko, wyjazd do Białegostoku do Logic Room oraz wieczorną dyskotekę.

Finalnie, zaangażowani w działalność samorządową młodzi podopieczni OHP z Podlasia ocenili spotkanie jako bardzo efektywne. Wszyscy byli zadowoleni z pracy, którą wykonali i czasu, który spędzili razem.

 

Tekst: Eliza Barszczewska, sp. ds. kształcenia i wychowania

Foto: Magdalena Klimuk, st. sp. ds. wychowania, kultury i sportu

 

Młodzież w akcji „Wylosuj Anioła”

 

Zajęcia warsztatowe z podstaw boksu

 

Młodzież w akcji „Serce od serca”

 

Integracja w Logic Room

 

Wspólne zdjęcie podsumowujące spotkanie

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron