Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Najlepszy w OHP” – I Semestr Roku Szkolnego 2021/2022

W dniu 9 lutego 2022 r. rozstrzygnięty został konkurs promujący najzdolniejszych uczestników OHP z terenu województwa śląskiego pn. „Najlepszy w OHP”.

Do konkursu, którego celem jest motywowanie młodzieży do nauki szkolnej i zawodowej oraz osiągania w tym zakresie jak najlepszych wyników, zgłoszonych zostało trzynastu uczestników w kategorii nauki zawodu oraz pięciu - w kategorii przyuczenia do wykonywania określonej pracy.

Podczas oceny uczestników, poza nienaganną i worową postawą oraz rzetelnym stosunkiem do nauki szkolnej, brano pod uwagę wyniki w nauce oraz frekwencję w szkole i na zajęciach praktycznych.

Po podsumowaniu punktacji w kategorii nauki zawodu zwycięzcą został uczestnik OSiW w Częstochowie Mateusz Landecki z ilością 400 punktów.

Mateusz w najbliższym czasie pragnie skończyć szkołę i podjąć pracę w wyuczonym zawodzie. Interesuje się muzyką i sportem. Marzy również o ciekawych wyprawach i podróżach, które dostarczą mu wielu niezapomnianych wrażeń.

Na miejscu drugim w tej kategorii uplasował się Jakub Konopko z tyskiego Hufca Pracy uzyskując 399 punktów.

Kuba po ukończeniu Szkoły Branżowej I Stopnia chce kontynuować edukację w szkole wyższego szczebla. Interesuje się sportem i turystyką. W kręgu jego zainteresowań znajduje się zamiłowanie do przygotowywania przepysznych potraw i dań.

W gronie laureatów w tej kategorii znalazła się również uczestniczka Hufca Pracy w Pszczynie Małgosia Komraus, która zajęła trzecią pozycję z ilością 396 punktów. Gosia swoją przyszłość wiąże z modą. Marzy, aby zostać projektantem. Wie, że w tym zawodzie trzeba się rozwijać, dlatego pragnie dalej się dokształcać i edukować. Jej wrażliwość artystyczna przejawia się także w zamiłowaniu do natury i dobrej muzyki.

12-27 HP Skoczów

W kategorii przyuczenia do wykonywania określonej pracy na podium stanął Dawid Ociepka z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej (341 punktów). Dawid przede wszystkim chce kontynuować naukę gdyż wie, że ukończenie szkoły jest inwestycją w swoją przyszłość. Pasjonuje się fotografią i ”kulinarnymi podróżami”.

Zainteresowanie naukami przyrodniczymi, a szczególnie geografią przejawia laureat II miejsca w tej kategorii – Oskar Grześkowiak z siemianowickiego Hufca Pracy (327 punktów).  Oskar pasjonuje się także informatyką. Po ukończeniu szkoły na poziomie podstawowym pragnie kontynuować dalszą edukację.

Milena Orłowska z Hufca Pracy w Gliwicach to laureatka III miejsca w kategorii przyuczenia do wykonywania określonej pracy (307 punktów).

Milena interesuje się sztuką zwłaszcza malarstwem, chętnie też angażuje się w działalność wolontariacką. Po ukończeniu szkoły podstawowej pragnie kontynuować edukację na wyższym poziomie.