Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Nakęceni dla Patryka" w Zambrowie

W dzisiejszym świecie nie wszyscy mają równe szanse. Niektórzy rodzą się chorzy, innym choroba się przytrafia. Takim osobom trzeba pomagać, dlatego Hufiec Pracy w Zambrowie kolejny raz z inicjatywy Klubu Aktywnych prowadził zbiórkę plastikowych nakrętek.

Tym razem zbiórka prowadzona jest na rzecz absolwenta Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, który na początku 2020 r. uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.

Nieszczęśliwe zdarzenie spowodowało u chłopaka poważne złamania kości i uszkodzenia wielu narządów wewnętrznych. Patryk leżał w śpiączce, z której został wybudzony, jednak dalej nie odzyskał świadomości. Aktualnie przebywa w hospicjum.

Konieczna jest bardzo kosztowna, specjalistyczna rehabilitacja, aby mógł odzyskać dawną sprawność. Wspieranie drugiej osoby to najlepsza szkoła człowieczeństwa.

To też nauka udzielania pomocy i proszenia o nią. Choroba, bieda, ograniczenia – nie są wstydliwymi sprawami. To część życia i trzeba pamiętać, że w każdej chwili mogą one dotknąć każdego.

 

Autor tekstu: Ewa Fabiańska- opiekun Klubu Aktywnych

Autor zdjęć: Justyna Jabłońska – wychowawca HP Zambrów

 

Zdjęcie nr 1, 2: Nasza Pomoc

 

 

Zdjęcie nr 3: Nakrętki

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron