Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Pociąg do kariery” w OSiW Ząbkowice Śląskie

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich w ramach projektu "Pociąg do kariery" odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP, panią Violettą Wolny.

”Pociąg do kariery” to innowacyjny program dla młodych ludzi zaczynających przygodę z pracą zawodową, wkraczających w dorosłe życie pełne samodzielnych wyborów i decyzji. Celem warsztatów było wzmocnienie samooceny, wzbudzenie motywacji do ciągłego rozwijania się i świadomego planowania swojej przyszłości.

Powyższy projekt będzie realizowany przez wszystkie jednostki rynku pracy w tym samym terminie. Stanowi on rozszerzenie i uzupełnienie tematyki realizowanej przez OHP. Program zakłada realizację warsztatów z zakresu kształtowania motywacji do kształcenia ustawicznego wśród młodzieży OHP i nie tylko. Jak sama nazwa programu mówi jadący pociąg jest symbolem ciągłego dążenia do podwyższania kwalifikacji, a poszczególne wagony obrazują proces odnawiania, rozwijania i doskonalenia kwalifikacji ogólnych i zawodowych jednostki trwający przez całe życie, poprzez udział w szkoleniach, kursach czy szkołach dla dorosłych.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, sposób realizacji programu był dla nich ciekawy. Chętnie zadawali pytania ale i udzielali trafne odpowiedzi. Tego typu warsztaty są dla nich bardzo pomocne, pozwalają oswoić się z planami na przyszłość jak i realnie je zarysowywać. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

 

Autor tekstu i zdjęć: Aneta Gudz – pedagog OSiW Ząbkowice Śląskie

 

Zdjęcie nr 1: Wspólna praca

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron