Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Piękną być na wiosnę” - Trwają eliminacje konkursowe w Nowym Dworze Gdańskim

Od dnia 1 marca 2021 r. w Młodzieżowym Centrum Kariery w Nowym Dworze Gdańskim trwają eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu „Piękną być na wiosnę”, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku.

Celem konkursu jest pobudzenie i rozwijanie kreatywności oraz zainteresowań uczestników Hufców Pracy, a także doskonalenie ich umiejętności praktycznych.

Do udziału w konkursie zgłosiło się sześć uczestniczek 11-18 Hufca Pracy w Nowym Dworze Gdańskim, realizujących przygotowanie zawodowe w zawodzie fryzjera. Ich zadaniem jest wykonanie dowolnej fryzury wiosennej oraz dopasowanie do niej odpowiedniego stroju, makijażu i dodatków, harmonizujących z wykonaną fryzurą. Uczestniczki konkursu wykonują imponujące fryzury i stylizacje.

Jury konkursowe w składzie: Dorota Kapiszka - fryzjer, instruktor praktycznej nauki zawodu, Magdalena Kubacka – doradca zawodowy MCK oraz Patrycja Głodnicka – komendant 11-18 Hufca Pracy, powołane przez pracowników Młodzieżowego Centrum Kariery w Nowym Dworze Gdańskim, dokonuje na bieżąco oceny wykonanych prac.

Ocenie podlega estetyka i precyzja wykonania fryzury, zgodność makijażu, stroju i dodatków z kompozycją wykonanej fryzury oraz pomysłowość i kreatywność uczestniczek.

Jury ma bardzo trudne zadanie, polegające na wyłonieniu jednej wyjątkowej fryzury i stylizacji.

 

Autorzy tekstu: Małgorzata Bania – Pośrednik pracy z MCK w Nowym Dworze Gdańskim, Danuta Kossakowska – wychowawca w 11-18 HP W Nowym Dworze Gdańskim

Autorzy zdjęć: Uczestnicy 11-18 Hufca Pracy, Małgorzata Bania, Danuta Kossakowska

 

Zdjęcie nr 1: Konkurs Wojewódzki „Piękną być na wiosnę”

 

Zdjęcie nr 2-4: Przygotowania uczestniczek do eliminacji

 

 

Zdjęcie nr 5-7: Efekty wykonanej pracy


Widok zawartości stron Widok zawartości stron