Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Po drugie lekkoatletyka” – podsumowanie cyklu zajęć sportowych

Grupa inicjatywna Projektu Solidarności „Przybij Piątkę!” zrealizowała we wtorek ostatnie zajęcia lekkoatletyczne połączone z zawodami ukazującymi szeroką gamę konkurencji szybkościowych i technicznych.

Dzieci z Przedszkola nr 16 oraz z Niepublicznego Przedszkola Lokomotywa pod okiem trenerów z CWZS Stowarzyszenie Lekkoatletyczne Zawisza sprawdzili się w skoku w dal, rzutach, biegach ze starterów, sztafetach, a także pokonali tor przeszkód. W rozmowie z uczestnikami wydarzeniami można było usłyszeć, że lekkoatletyka jest wspaniała ze względu na różnorodność dyscyplin.

- Najbardziej podobały mi się biegi ze starterów, nigdy wcześniej nie widziałem takiego przyrządu – mówił jeden z przedszkolaków.

Na zakończenie zmagań sportowych Kamil i Kacper – członkowie grupy projektowej podsumowali cały cykl zajęć, po czym wręczyli wszystkim dzieciom pamiątkowe medale, dyrekcji przedszkoli piękne puchary, a trenerom przygotowane wcześniej podziękowania.

- Będziemy tęsknić za takimi zajęciami – powiedział jeden z uczestników zajęć.

Grupa inicjatywna po zakończeniu cyklu „Po drugie lekkoatletyka” kontynuuje przygotowania do grudniowej zumby mikołajkowej w ramach przedsięwzięcia „Po trzecie taniec”, a do lekkoatletyki będzie na pewno wracać z miłymi wspomnieniami.

 

Projekt Solidarności „Przybij Piątkę!” (2023-1-PL01-ESC30-SOL-000146553) jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

 

 

Autor tekstu oraz zdjęć: Anna Graczkowska – wychowawca 2-2 HP w Bydgoszczy

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron