Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Razem chronimy przyrodę”

Z końcem września, który w Hufcu Pracy w Grajewie był miesiącem świadomości ekologicznej, zakończył się konkurs „Razem chronimy przyrodę”. W ramach tego podsumowano również inicjatywę zbiórki plastikowych nakrętek.

Dzięki konkursowi uczestnicy dowiedzieli się jakie zagrożenia dla środowiska naturalnego niosą za sobą zużyte baterie, jakie byłyby skutki przedostania się do środowiska metali ciężkich w nich zawartych, a także w jaki sposób odpowiednio je utylizować. W trakcie trwania konkursu zebrano ogółem 4 kg zużytych baterii.

Dzięki zbiórce nakrętek uczestnicy mieli okazję nie tylko wyrobić w sobie postawy proekologiczne, ale także zrozumieć, że nawet niewielki wysiłek z ich strony może wnieść dużo dobra w życie innych. Akcje charytatywne uczą młodzież dostrzegać, że gdzieś blisko może być osoba, która nadzieję na życie musi pokładać w innych.

Zebrane przez uczestników hufca nakrętki zostały przekazane na pomoc choremu na SMA Nikosiowi, dla którego organizowane są różne akcje charytatywne wspomagające zbiórkę pieniędzy na zakup tzw. najdroższego leku na świecie.

 

Autor: Magdalena Laska – mł. wych. HP Grajewo

Zdjęcia: Magdalena Laska – mł. wych. HP Grajewo

 

Zdjęcie nr 1, 2: Uczestnicy Hufca Pracy w trakcie przekazywania plastikowych nakrętek.

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron