Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Słodka” wizyta studyjna uczestników stalowowolskiego Hufca Pracy

5 października uczestnicy 9-17 Hufca Pracy w Stalowej Woli zgłębiali tajniki nowoczesnego cukiernictwa podczas wizyty studyjnej.

Celem zorganizowanej przez doradczynie zawodowe Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Tarnobrzegu we współpracy z kadrą wychowawcza Hufca wycieczki zawodoznawczej była manufaktura cukiernicza „Cuda Wianki – SŁODKIE” działająca z sukcesem od kilku lat w Stalowej Woli. Poznanie lokalnego rynku pracy podczas takich wycieczek służy przygotowaniu uczniów do przyszłej pracy zawodowej, a także podnosi ich kompetencje zawodowe oraz społeczne.

Uczestnicy w trakcie wizyty w części produkcyjnej cukierni zaobserwowali etapy powstawania  wyrobów  cukierniczych , rozmawiali z z pracującymi tam osobami , zapoznawali się ze specyfiką pracy w Manufatkurze. Padło dużo pytań , m.in. o używane produkty i receptury. Uczniowie dzielili się również własnymi doświadczeniami z pracy w różnych lokalach gastronomicznych, porównywali panujące tam warunki .

Kolejny ważny cel wizyty studyjnej został zrealizowany na sali konsumpcyjnej cukierni, gdzie uczestnicy poznali sposoby eksponowania ciast, ciastek i tortów, podziwiali jesienny wystrój lokalu, obserwowali profesjonalną obsługę klienta w wykonaniu pracowników lokalu a także zapoznali się ze wszystkimi dodatkowymi usługami i udogodnieniami, takimi jak kącik dla dzieci, catering, miejsce przyjazne dla zwierząt, podgrzewany taras, które niewątpliwie składają sią na popularność i sukces tej wyjątkowej firmy .

Wycieczka zakończyła się degustacją wyprodukowanych w manufakturze słodkości .

 

Autor tekstu: H. Śmigała - doradca zawodowy MCIZ

Autor zdjęć: R. Wojtaszek - doradca zawodowy MCIZ

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron