Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Smaki naszego miasta”

W Legnicy odbywa się projekt „Smaki naszego miasta” organizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Podopieczni Hufca Pracy w Legnicy chcą przysłużyć się  do większej integracji mieszkańców Legnicy z mniejszością ukraińską mieszkającą w mieście. Szczegółowe cele projektu to budowanie otwartości, akceptacji i tolerancji wśród mieszkańców Legnicy, naukę tradycyjnych potraw Ukraińskich, poznanie kultury ukraińskiej i podstawowych zwrotów w języku ukraińskim.

Działania, które będą realizowanie od września 2020 r. do lutego 2021r. będą obejmować miedzy innymi warsztaty kulinarne, konkursy fotograficzne, flash moby. 

Dużym wydarzeniem jest zorganizowany w październiku happening „Burzymy Mury”. Na płótnach młodzież namaluje symbole tolerancji i hasła nawołujące do dialogu. Zbudują inscenizację przedstawiającą mury. Punktem kulminacyjnym będzie symboliczne burzenie murów przez obecnych Polaków i Ukraińców, przechodniów, mieszkańców Legnicy i uczniów polsko – ukraińskich. W listopadzie  młodzież wspólnie  uporządkuje nagrobki oraz zorganizują mecz siatkówki „Kibicujemy Tolerancji”. Polscy i  ukraińscy koledzy ze szkoły kontra pozostali mieszkańcy Legnicy.

W styczniu młodzież między innymi odwiedzi mieszkańców Domu Seniora z słodkim poczęstunkiem na Dzień Babci i Dziadka.

W lutym zaplanowane są  warsztaty nt. migracji i integracji przeprowadzone przez teatr PLAYBACK z Warszawy/

Spotkania prowadzone będą przez parę imigrantów, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z uchodźstwem, historii ucieczki z ojczyzny, adaptacji do warunków życia w nowym kraju, obecnym życiu i perspektywach na przyszłość.

Na zakończenie projektu odbędzie się  uroczysta kolacja z daniami kuchni ukraińskiej.

Zachęcamy do śledzenia na fanpage projektu, który prowadzi grupa inicjatywna z Legnicy.

https://www.facebook.com/SMAKI-Naszego-Miasta-106412871227890

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron