Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Suwałki-jak zostać fotografem”

Uczestnicy suwalskiego Hufca Pracy, uczniowie klasy III, zostali zaproszeni na kolejną wizytę studyjną.

Kadra z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach, zabrała młodzież do studia prowadzonego przez pasjonatkę fotografii, panią Edytę Sieńkowską. Dzięki tej wizycie, młodzież dowiedziała się jak pasja może przerodzić się w zawód, poznała charakter pracy w branży usługowej i możliwości rozwoju własnej firmy. Najciekawszym elementem okazało się zrobienie zdjęć wszystkim uczestnikom, które każdy z nich będzie mógł wykorzystać do swojego CV.

Celem wizyty było nie tylko zapoznanie uczestników z pracą w zawodzie fotografa, ale przede wszystkim zasadami pozyskania funduszy na założenie własnej działalności, poszerzenia wiedzy dotyczącej kwalifikacji i kompetencji niezbędnych do pracy w branży usługowej.

W trakcie wizyty, młodzież dowiedziała się czym różni się robienie zdjęć w studiu od tzw. pleneru, po co są potrzebne 2 aparaty na sesji, jakie są szkolenia w tej branży oraz ile kosztuje sprzęt, oprogramowanie czy wynajęcie lokalu? Decyzję o założeniu firmy i rozwoju swojej pasji w coś poważniejszego, prowadząca podjęła po kilku latach fotografowania rodziny i znajomych. Uczyła się pracy z aparatem, rozmowy z modelami, rozgryzała tajniki Photoshop czy GIMP. Podkreślała, że bardzo istotne są szkolenia i ciągłe obserwowanie rynku, trendów i nowości, żeby przyciągnąć klientów.

 

Autor tekstu: Urszula Rytwińska- pośrednik pracy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach

Autor zdjęć: Urszula Rytwińska- pośrednik pracy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron