Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Świat w moim obiektywie”

Izabela Smajewska uczestniczka 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku jest uczennicą klasy III o profilu fotograficznym w Pomorskich Szkołach Rzemiosł.

Już w gimnazjum interesowała się fotografią. Lubiła obserwować, utrwalać chwile na zdjęciach. Świadomie wybrała szkołę i zawód, ponieważ marzy o tym żeby zostać fotografem.

Utrwalone chwile w moim obiektywie - zapis z rozmowy z Izą

„Świat w moim obiektywie jest taki jakim chciałabym go widzieć i to jest najpiękniejsze. Masz aparat w ręce. Cały świat jest Twój. Chwytasz chwile. Na zdjęciu możesz utrwalić, uchwycić wszystko. Lubię fotografować, kocham to! Tematyka zdjęć jest różna. Na moich zdjęciach są ludzie, przyroda, obiekty architektury, ciekawe miejsca. Przyjemnie jest robić zdjęcia, a później oglądać wykonaną pracę i podziwiać jej efekt. Zdjęcie może być dobre albo złe. Jeżeli zdjęcie jest słabe zawsze można je poprawić, czyli delikatnie podretuszować. Uważam, że cudowna jest reprodukcja starych zdjęć i nadawanie im nowego życia.”

Nauka zawodu fotograf

Iza odbywa praktyczną naukę zawodu w „Foto Zajączek” w Gdańsku. W tajniki fotografii Izę oraz innych uczestników 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku wprowadza Pani Barbara Kłos. Iza przyszłość wiąże z zawodem fotografa. Marzy się jej własny zakład fotograficzny z pięknym szyldem. Profesjonalny z nowoczesnym sprzętem. Pani Basia o Izie mówi, że jest dobrym fotografem i jak najbardziej posiada predyspozycje do tego, aby zostać wybitną jednostką
w tym zawodzie. Jest sumienna, dokładna i pracowita. Robi bardzo dobre zdjęcia o ciekawych ujęciach i tematyce. Ma bardzo dobry kontakt z klientami. Sprawnie obsługuje sprzęt fotograficzny znajdujący się w zakładzie. Szybko i starannie obrabia zdjęcia. Jest bardzo dobrym pracownikiem i bardzo szybko się uczy.

Aktualne konkursy fotograficzne

W ostatnim czasie Izabela Smajewska wzięła udział i nadesłała swoje prace na konkursy fotograficzne online takie jak:

  • ”Zdjęcie do kalendarza”,
  • „Moje miasto, moja wieś w obiektywie”,
  • „To jest Polska właśnie”.

Czy jej się udało?

Tak, zdecydowanie jej się udało! Wybrała zawód, który jest jej pasją i z którym wiąże swoją przyszłość. Fotografowanie sprawia Izie ogromną radość. Utrwalając otaczający świat zapomina o rożnych problemach. Jest tu i teraz. Zrobienie zdjęcia to nie wszystko, trzeba je jeszcze odpowiednio obrobić, wykadrować itd. Ważne podczas  robienia zdjęć są ujęcia oraz profesjonalny sprzęt.

„Marzy mi się piękne studio fotograficzne o nazwie „Photo Izy”. Zrobię wszystko, aby mi się udało.” – mówi uczestniczka 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku.

Autor tekstu: Anna Malinowska – Komendant 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku

Autor zdjęć: Izabela Smajewska – uczestniczka 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku

Czas wolny

Gdańsk Stogi

Łąki. Czarny Las


Widok zawartości stron Widok zawartości stron