Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Polkowice: „Świąteczna paka dla psiaka i kociaka”

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego, uczestnicy Hufca Pracy Polkowice zgłosili chęć udziału w akcji wolontariackiej wspierającej Fundację „Life Code”, która obejmowała zbiórkę karmy dla zwierząt.

Uczestnicy HP Polkowice chętnie biorą udział w działaniach, które mogą poprawić jakość życia zwierzętom. Pośród uczestników i absolwentów mamy duże grono miłośników zwierząt. Dla wielu czworonogów  dzień bez pożywienia, domu jest walką o przetrwanie.  Każdy człowiek ma wpływ na życie zwierząt i nawet niewielka pomoc może ocalić życie. Produkty, które udało się zebrać to karma, żwirek, karma w puszkach oraz akcesoria do higieny i zabawki.

Podczas zbiórki zostały także przeprowadzone dyskusje podczas których poruszany był temat przemocy wobec zwierząt. Młodzi ludzie kreując swoje poczucie empatii, żwawo  podjęli temat dyskusji  i chętnie dzieli się przykładami zaobserwowanych historii o  przemocy lub pomocy dla zwierząt.  Istotne jest aby młodzież reagowała na sytuacje, w których zdrowie i życie zwierząt jest zagrożone. Świadomość uczestników w kwestii dbałości o środowisko i małych podopiecznych to element, który  jest fundamentem do wyrabiania nawyków pro-ekologicznych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zwieńczeniem przedświątecznych działań było dzisiejsze wyjście do punktu zbiorczego, gdzie Pani Ada z miłym uśmiechem i szczerymi podziękowaniami przejęła dary uzbierane w jednostce HP Polkowice.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie i chęć niesienia pomocy zwierzętom.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Barbara Mazur - wychowawca 1-23 HP Polkowice

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron