Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„W rytmie duszy"

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie młodzież z Litwy i Polski na międzynarodowej wymianie pn. „W rytmie duszy” wspólnie realizuje działania.

Projekt  finansowany jest w ramach programu Erasmus + . Podczas długo oczekiwanej ze względu na pandemię COVID wymiany uczestnicy OHP z Hufca Pracy w Kolnie integrują się  w rytmie muzyki oraz innych ciekawych aktywności z litewskimi rówieśnikami.

W trakcie różnych zajęć projektowych młodzież aktywnie spędzania wakacyjny czas wolny, m.in. ucząc się  tańca w profesjonalnym studio pod okiem instruktora, bierze udział w wyprawach edukacyjnych po okolicy Wasilkowa oraz Białegostoku a w trakcie np. wieczorów kultur poznaje specyfikę kraju sąsiada. Przykładowo podczas wieczoru kultury polskiej uczestnicy OHP przedstawili gościom z Litwy podlaski region przy wsparciu m.in. gościnnie występującego zespołu Jarzębina z Koła Gospodyń Wiejskich w Karakulach (będącego finalistą w konkursie ogólnopolskim Kół Gospodyń Wiejskich o nagrodę żony Prezydenta RP).

Przed uczestnikami czeka jeszcze wiele ciekawych działań, które przemienią się na konkretne rezultaty. Ważnym jest, że w ramach projektu poznają oni w praktyce język rówieśnika, zwalczają stereotypy i uprzedzenia  a przy tym wszystkim podnoszą poczucie własnej wartości, itp.

 

Autor tekstu: E. Dziemianiuk, Kierownik ZPM PWK OHP B-stok

Autor zdjęcia: D. Januć, koordynator projektu, ZPM PWK OHP B-stok

 

Zdjęcie nr 1, 2, 3: Pamiątkowe zdjęcia z wymiany

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron