Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„WAKACJE Z OHP”- wyjście na basen

W piątek dzięki współpracy z Polkowickim Przedsiębiorstwem Komunalnym znów mieliśmy okazję wyjść z młodzieżą na basen „Grzybek”. Wyjście na baseny to idealny sposób na upał, a wczoraj słońce bardzo nam dopisywało.

Wcale nie trzeba wyjeżdżać do południowych krajów, by poczuć wakacyjny klimat. W równie przyjemnej atmosferze możemy wypocząć w mieście.

Przed wyjściem kadra przeprowadziła pogadankę z uczestnikami jak chronić się przed wysoką temperaturą. Młodzież dowiedziała się, że wystarczy rozsądek i trzymanie się kilku podstawowych zasad: pić dużo płynów, pamiętać o lekkiej diecie, chronić głowę i ciało.

Po dotarciu na basen kadra zaproponowała uczestnikom gry i zabawy. Jednak większość od razu wskoczyła do wody. Pod okiem ratowników mogliśmy w pełni korzystać z akwenów basenowych. Wizyta na basenie w tak upalny dzień jest świetną formą odpoczynku wakacyjnego oraz integracji. Wspólny czas to okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą.

Wierzymy, że tego typu inicjatywy zaowocują jeszcze większym zaangażowaniem się młodzieży w życie i funkcjonowanie naszego hufca. Wyjście na basen okazał się bardzo dobrym pomysłem na spędzenie czasu w upalny dzień.

 

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Mazur wychowawca 1-23 HP Polkowice

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron