Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Znam i kultywuję wartości Kardynała Stefana Wyszyńskiego” – Wojewódzki Konkurs na Podlasiu

Upamiętnienie 120 rocznicy urodzin oraz 40 rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia to główny cel Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego, którego wojewódzki etap został rozstrzygnięty w Podlaskiej WK OHP.

Komisja, oceniając przysłane prace, brała pod uwagę ich zgodność z kontekstem konkursu, oryginalność podejścia do tematyki oraz artystyczną wartość zastosowanych pomysłów.

I miejsce w kategorii plastycznej zajęła Julia Grosfeld z Hufca Pracy w Zambrowie. Wykonała ona kalendarz ścienny, którego każdy miesiąc zawiera inne przesłanie Prymasa Tysiąclecia odnośnie trosk życia codziennego, Ojczyzny, duchowości  czy też ogólnie  pojętego chrześcijaństwa.

II miejsce przypadło Gabrieli Krawiel z Hufca Pracy w Białymstoku za grafikę „Czas to miłość” a III – Darii Krystynie Żyłko z Hufca Pracy w Augustowie za plakat „Ten kto zamknął się w nienawiści, już się skończył”.

W kategorii literackiej I miejsce przyznano Annie Parzych z Hufca Pracy w Grajewie za refleksyjny wiersz „Wybaczenie”, II miejsce zajął Damian Chmielewski z Suwałk za pracę „Prymas -miłość do bliźniego” będącą własnymi przemyśleniami o współczesnym człowieczeństwie w kontekście nauk prymasa. III miejsce, za opowiadanie „Dwie drogi” nagrodzono Klaudię Zimnwowodzką z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie.

Zwycięskie prace w obu kategoriach będą reprezentowały Podlaską WK na etapie centralnym.

 

Autor tekstu: Magdalena Klimuk – st. sp. ds. wychowania, kultury i sportu PWK

Autor zdjęć: Eliza Staszkiewicz - sp. ds. kształcenia i programów edukacy

 

Zdjęcie nr 1: Prace plastyczne przesłane na konkurs.

 

Zdjęcie nr 2: I miejsce w kat. plastycznej, praca Julii Grosfeld

 

Zdjęcie nr 3: II miejsce w kat. plastycznej, praca Gabrieli Krawiel

 

Zdjęcie nr 4: III miejsce w kat. plastycznej, praca Darii Krystyny Żyłko


Widok zawartości stron Widok zawartości stron