Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

"Zwyczajny człowiek, nadzwyczajny czyn"

Młodzież z Hufca Pracy w Zambrowie – uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia Nr 3 w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 wybrała się na akcję honorowego oddawania krwi, aby na chwilę oderwać się od świata Internetu i codziennych obowiązków.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku mimo dużych trudności pogodowych zawitał pod zambrowski Urząd Miejski, gdzie uczestnicy niecierpliwie go oczekiwali od godzin porannych.

W inicjatywie wzięło udział czterech pełnoletnich śmiałków, którzy po raz pierwszy zdecydowali się ratować czyjeś życie. Młodzież została uświadomiona jak cenna i niezastąpiona jest krew w ratowaniu czyjegoś życia oraz w jaki sposób należy się do tego bohaterskiego czynu przygotować. Pod wpływem chwili i przypływu odwagi, dwie uczestniczki zdecydowały się również zostać dawcą szpiku.

Takim oto sposobem uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia nr. 3 im. Janusza Korczaka przyczynili się dzięki swojej dobroci serca, do ratowania cudzego, ale jakże cennego życia. Wszyscy zgodnie twierdzą, iż przy pierwszej okazji ponownie pójdą honorowo oddawać krew.

 

Autor tekstu: Justyna Bazylewicz – mł. wychowawca HP w Zambrowie

 

Zdjęcie nr 1, 2, 3, 4, 5: Uczestnicy akcji z HP Kolno

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron