Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Absolwencki czas

Wychowawcy sosnowieckiego Hufca Pracy wraz pracownikami Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Sosnowcu realizują spotkania z absolwentami Ochotniczych Hufców Pracy.

W marcu odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Absolwenta, w trakcie którego młodzież mogła podzielić się swoimi  osiągnięciami, planami na najbliższą przyszłość.

W maju część z nich podejdzie do egzaminu maturalnego, są przejęci nowym doświadczeniem, ale wiedzą że to ważny etap w ich życiu, który może otworzyć im drogę do dalszej nauki i rozwoju. Absolwenci uczą się, pracują, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, zakładają rodziny.

Dzięki spotkaniom młodzież może również na bieżąco śledzić aktualne trendy na rynku pracy i skutecznie zaplanować swoją karierę zawodową.

Wydarzenia są zawsze pełne emocji i wspomnień. Młodzież chętnie bierze udział w takich przedsięwzięciach. Może opowiedzieć, co się u nich zmieniło od ostatniego spotkania, o swoich planach na przyszłość.

Spotkanie minęło w miłej, wiosennej i przedświątecznej atmosferze, w jego trakcie każdy kto przyszedł nawet na chwilę został serdecznie przyjęty, wysłuchany. Zebranych poinformowano, iż planowane są kolejne takie spotkania aby ich wspierać, doradzać oraz że zawsze gdy tylko potrzebują kontaktu mogą przyjść i porozmawiać.  

 

Autor tekstu i zdjęć: Marzena Uwijała

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron