Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Akcja STOP pijanym kierowcom

To niewiarygodne, że mimo apeli, akcji ostrzegawczych wciąż na nasze ulice wyjeżdżają kierowcy na ,,podwójnym gazie’’.

Eksperci biją na alarm, obecnie statystyczny Polak wypija rocznie 9,55 litra alkoholu- znacznie więcej niż w poprzednich latach. Epidemia, stres i napięcie społeczne, spowodowały iż Polacy częściej sięgają po alkohol. Policja codziennie odnotowuje wypadki spowodowane nietrzeźwością kierowców, którzy często usprawiedliwiają jazdę po alkoholu: „przecież ruch jest mniejszy to nic się nie stanie”, ,,na bocznych nie stoją”. Do tego dochodzi złudne poczucie braku kary.

Ta sytuacja sprawiła, że profilaktyka pod hasłem „STOP pijanym kierowcom” jest szczególnie ważna”. Dlatego też kadra z 11-20 Hufca Pracy w Bytowie przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała warsztaty.

Zajęcia miały na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie: „Co to znaczy mieć trzeźwy umysł?’’, „dlaczego nie można jeździć na kacu?”.

Ponadto uczestnicy zajęć dowiedzieli się o rodzajach zagrożeń współczesnej młodzieży, o tym jak ich unikać oraz w jaki sposób reagować w razie niebezpieczeństwa.

Na koniec zajęć została wykonana i wyeksponowana gazetka ścienna pod hasłem „STOP pijanym kierowcom”. Znalazły się na niej materiały informacyjne i edukacyjne z kampanii oraz informacje skierowane do uczniów.

 

Autor tekstu: Magdalena Pelc - wychowawca w 11-20 HP w Bytowie

Autor zdjęć: Bożena Stadnik - wychowawca w 11-20 HP w Bytowie

 

Zdjęcia nr 1-4: Zajęcia warsztatowe prowadzone przez Magdalenę Pelc

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron