Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Akcja sublimacja

Młodzież z Hufca Pracy w Giżycku wzięła udział w warsztatach znakowania produktów reklamowych techniką sublimacji. Zajęcia odbyły się w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacji Informatycznej i Komunikacyjnej „TIK na TAK”.

Sublimacja to jedna z popularniejszych metod znakowania materiałów. Metoda ta pozwala przenieść dowolne projekty graficzne np. na koszulki, kubki, torby, smycze.

Spotkanie poprowadził Szymon Jabłoński właściciel Firmy Handlowo-Usługowej Simel.

Uczestnicy dowiedzieli się na czym polega zjawisko sublimacji oraz jakie warunki i materiały są potrzebne, aby wykonać nadruk w tej technologii.

Prowadzący zapoznał młodzież z niezbędnymi urządzeniami tj. drukarki żelowe i sublimacyjne, prasy do sublimacji i termotransferu, plotery. Szkolenie miało charakter praktyczny i każdy z uczestników miał możliwość zrealizowania swojego projektu, wydrukowania i naniesienia go na kubek. Wykonane gadżety posłużą do użytku własnego lub jako prezent dla najbliższych.

Zajęcia pozwoliły uczestnikom rozwinąć kreatywność oraz poszerzyć wiedzę z zakresu programów komputerowych i informatycznych.

Warsztaty były też okazją do rozpoczęcia przygody z sublimacją i być może pomysłem na własny biznes.


Autor tekstu: Elżbieta Jabłońska – wychowawca Hufca Pracy w Giżycku
Autor zdjęć: Anna Kubach - wychowawca Hufca Pracy w Giżycku

 

Zdjęcie nr 1: Kubki wykonane metodą sublimacji przez uczestników HP w Giżycku


 

Zdjęcie nr 2: Uczestnicy HP w Giżycku wraz ze swoimi projektami


 

Zdjęcie nr 3: Na zdjęciu uczestniczka wraz z prowadzącym Szymonem Jabłońskim

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron