Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Akcja „Świąteczny zajączek”

"Okazuje się, że zawsze możemy liczyć na tczewskich aktywnych, którzy na stałe wpisali się w krajobraz malborskiego wolontariatu.

Zaspakajając poczucie bezpieczeństwa, spokoju, przynależności czy uznania drugiego człowieka, podnosimy wartość życia całego społeczeństwa. Jestem pełen podziwu i szacunku dla tej grupy młodych ludzi oraz realizowanych przez nich, tak potrzebnych w okresie pandemii, inicjatyw.

Wyzwalanie drzemiących w młodzieży możliwości, predyspozycji ukierunkowujących społecznie akceptowane zachowania urzeczywistniające życzliwość, zainteresowanie, szacunek i wrażliwość oraz ich połączenie z działalnością wolontarystyczną to niezbędny element, zwłaszcza w dobie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

Uczestnicy tczewskiego Ośrodka to prawdziwi profesjonaliści. Działają szybko i skutecznie, zachowując przy tym wszelkie niezbędne środki ostrożności.To dla mnie prawdziwa satysfakcja współpracować z tak dobrze przygotowaną do realizacji przedsięwzięć pomocowych młodzieżą”- zrelacjonował zakończoną inicjatywę prezes PCK w Malborku Wodziński Jarosław.

Do powyższej wypowiedzi można jedynie dodać, że dnia 24 marca 2021 r. czterech uczestników Klubu Aktywnych Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Tczewie w ramach akcji „Świąteczny Zajączek” zaopatrywali niezaradnych życiowo z uwagi na wiek, czy stany chorobowe, zakwalifikowanych do grupy ryzyka zakażeniem COVID-19 mieszkańców, w przygotowane przez PCK w Malborku artykuły spożywcze, niezbędne do przygotowania potraw wielkanocnych i podziękować za dobrowolne, bezinteresowne, świadome działania na rzecz innych osób.

 

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Kozdęba – wychowawca w OSiW w Tczewie

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy podczas przygotowywania paczek z produktami spożywczymi

 

Zdjęcie nr 2: Uczestnicy podczas przygotowywania paczek z produktami spożywczymi

 

Zdjęcie nr 3: Działania wolontarystyczne


Widok zawartości stron Widok zawartości stron