Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Akcja Zima we wrzesińskim Hufcu Pracy

Podczas Akcji Zima we wrzesińskim Hufcu Pracy uczestnicy przeżyli intensywny tydzień pełen różnorodnych aktywności. Pierwszy tydzień ferii zdominowały zajęcia sportowe.

Obejmowały one między innymi: treningi na siłowni, rywalizację w siatkówce, grę w unihokeja czy turniej tenisa stołowego, podczas którego zostały wręczone dyplomy za zaangażowanie. Zajęcia te dostarczyły młodzieży nie tylko ruchu, lecz także okazji do budowania drużynowego ducha.

Poza budowaniem sprawności fizycznej młodzież mogła również wziąć udział w warsztatach artystycznych. Podczas zajęć uczestnicy tworzyli własnoręczne kartki walentynkowe, praca nad nimi zaowocowała nie tylko kreatywnością, lecz także rozwijaniem umiejętności wyrażania siebie przez sztukę. Zdobyli nowe umiejętności plastyczne oraz doświadczyły radości dzielenia się swoją twórczością z bliskimi.

"Dawni uczestnicy" - absolwenci różnych roczników wrzesińskiego Hufca Pracy, mimo że już rozeszli się w różne strony, z przyjemnością uczestniczyli w spotkaniach Klubu Absolwenta, by choć przez chwilę przeżyć jeszcze raz wydarzenia z okresu pobytu w Hufcu Pracy we Wrześni oraz czasu spędzonego w szkole. Okres ferii zimowych jest takim czasem, w którym opiekun ma więcej czasu na kontakty z absolwentami.

Takie spotkania zawsze wywołują miłe i wciąż żywe wspomnienia. Wśród omawianych zagadnień dominowały plany na przyszłość, odnoszone sukcesy oraz pierwsze podjęte prace po zakończeniu edukacji. Dzięki tym spotkaniom młodzież zyskała cenne wskazówki i motywację do kształtowania swojej ścieżki życiowej.

 

Autorka tekst: Paulina Stawska

Autorzy zdjęć: Dariusz Bibel, Paulina Stawska

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron