Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Aktywne ferie w Gołdapi

Młodzież z OHP w Gołdapi (Warmińsko-Mazurska WK) część ferii zimowych postanowiła przeznaczyć na prace w ramach wolontariatu.

Młodzi dostrzegają w swoim otoczeniu wiele pól do działania – podkreśla Katarzyna Wysocka doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Gołdapi –  tym trudnym zimowym czasie uczestnicy OHP postanowili skupić się na pomocy bezdomnym kociakom.

W pierwszym tygodniu ferii odwiedzili punkty pobytu wolnożyjących czworonogów i zaopatrzyli zwierzęta w świeżą karmę. Dzięki wysiłkom społecznych opiekunów zwierząt, w punktach tych rozlokowano specjalne budki i wyznaczono miejsca dokarmiania, a młodzież OHP już od jakiegoś czasu wspiera tę pracę poprzez organizowanie zbiórek karmy na terenie swojej szkoły i propaguje akcję wśród innych uczniów.

Jeden z punktów przebywania bezdomnych kotów znajduje się na terenie OHP w Gołdapi, więc uczestnicy nie tylko angażują się w opiekę nad tymi zwierzętami na co dzień, ale też mają możliwość planowania pomocy długofalowej.

Wolontariat jest doskonałą okazją do kształtowania umiejętności i postaw przydatnych w pracy zawodowej. Pomaga młodzieży odkrywać własny potencjał oraz weryfikować i oceniać zdobyte kwalifikacje.  Dlatego też uczestnicy i kadra jednostek OHP w Gołdapi planują dorzucić swoją cegiełkę do innych akcji charytatywnych organizowanych w naszym mieście – mówi Katarzyna Wysocka – szczególnie, że zapału do tego typu działań gołdapskiej młodzieży nie brakuje.

 

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Wysocka- doradca zawodowy MCK Gołdap

 

Zdjęcie nr 1: Wychowankowie Hufca Pracy w trakcie dokarmiania zwierząt

 

Zdjęcie nr 2: Punkt pobytu bezdomnych kotów na terenie OHP w Gołdapi

 

Zdjęcie nr 3, 5:  Wychowankowie Hufca Pracy w trakcie dokarmiania zwierząt


Widok zawartości stron Widok zawartości stron