Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Aktywne ferie w Szczecinku

Ferie zimowe to czas, na który z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie po ciężko przepracowanym semestrze.

Nie wszyscy jednak mają możliwość spędzenia czasu wolnego poza miejscem zamieszkania. Dlatego też, kadra 16-9 Hufca Pracy w Szczecinku stara się corocznie zorganizować młodzieży bezpieczne i ciekawe zajęcia.

Jedną z propozycji skierowaną do młodzieży naszego hufca były zajęcia sportowo-rekreacyjne w terenie. I tak, korzystając ze słonecznej pogody, w dniu 14.02.2020 r. uczestnicy hufca wybrali się na spacer do szczecineckiego parku, aby poćwiczyć „pod chmurką”. Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej stały się ostatnio bardzo modne. Przynoszą dużo korzyści, szybciej spalamy kalorie i poprawiamy kondycję. Młodzież z zapałem korzystała ze wszystkich dostępnych urządzeń, zwracając jednakże uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa. Zajęcia były też okazją do poznania walorów naszego miasta, głównie dla młodzieży mieszkającej poza Szczecinkiem.

Spotkanie zostało zwieńczone wspólnym wyjściem do pizzerii, gdzie aktywni uczestnicy zajęć mogli cieszyć się smakiem wybranej pizzy. Zorganizowane zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę, wszyscy pobudzili i dotlenili swoje organizmy, przyspieszyli metabolizm, a przede wszystkim lepiej się poznali i zintegrowali.

 

Autor tekstu: Poźniak Joanna  - starszy wychowawca, HP 16-9 w Szczecinku / wz komendanta hufca

Autor zdjęć: Honorata Sikora- Studzińska   - starszy wychowawca, HP 16-9 w Szczecinku

 

Uczestnicy HP Szczecinek podczas spaceru po parku  

Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej


Widok zawartości stron Widok zawartości stron