Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Aktywne lato w Lanckoronie

W dniach 6-12 lipca grupa młodzieży z 6-4 Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Trzebini odpoczywała na obozie w Lanckoronie w ramach akcji „Aktywny wypoczynek z OHP – 2020”.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami zdrowego i bezpiecznego wypoczynku, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności udało się w czasie trwania obozu zrealizować cały program. Z historią i zabytkami Lanckorony zapoznał uczestników VII Anioł Lanckorony, przewodnik – pan Zbigniew Lenik, ciekawie gawędząc o przeszłości i dniu dzisiejszym miejscowości.

Młodzież wędrowała po okolicy od Przełęczy Sanguszki do Lanckorony. Pieszo pokonała drogę do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej zwiedzając po drodze Dróżki Pana Jezusa i Dróżki Matki Bożej. W Sanktuarium podziwiała Cudowny Obraz Maryi Kalwaryjskiej. W czasie wędrówek uczestnicy odwiedzili również Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz zdobyli górę Chełm w Myślenicach, podziwiając piękną panoramę miasta i okolicy.

Podsumowaniem wypoczynku była gra miejska, której zwycięzcy Natalia Banasik i Marcel Pytlik zdeklasowali pozostałych uczestników informacjami, które poszerzyli przeprowadzając wywiady z mieszkańcami Lanckorony. Zorganizowane warsztaty plastyczne ujawniły ukryte talenty niektórych uczestników. Prace zostaną wystawione w ośrodku w Trzebini.

Wyjazd był bardzo udany i wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć udziału w „Aktywnym wypoczynku z OHP” w przyszłym roku.

 

Autor tekstu: Olga Kostrzewińska

Autorzy zdjęć: Katarzyna Płomińska, Mateusz Jakubowski, Dariusz Malczyk

 

Wycieczka po Lanckoronie z przewodnikiem Zbigniewem Lenikiem

Uczestnicy obozu na Anielskim Moście na Dróżkach Pana Jezusa w Kalwarii Zebrzydowskiej

Uczestnicy przed Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron