Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Aktywny wypoczynek z OHP – woj. dolnośląskie

W dniach 5-13.08.2020 r. w OSiW OHP w Szczawnicy odbędzie się wypoczynek letni uczestników Dolnośląskiej WK OHP.

Udział w projekcie weźmie grupa wyróżniających się 12 uczestników z 2 jednostek organizacyjnych DWK OHP (HP w Dzierżoniowie, HP w Ziębicach), którzy wykazali się osiągnięciami w szkole, na praktycznej nauce zawodu oraz aktywnie uczestniczyli w życiu Hufca Pracy (udział w przedsięwzięciach hufcowych, wojewódzkich, ogólnopolskich).

Zakwalifikowani do wyjazdu uczestnicy OHP nigdy nie uczestniczyli w aktywnym i bezpiecznym letnim wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Podczas wypoczynku uczestnicy zapoznają się z urokami regionu województwa małopolskiego, odreagują napięcie i stres związany z trudnym okresem pandemii. Pobyt w grupie  będzie służył nawiązaniu nowych znajomości, spędzeniu wspólnie czasu wolnego w aktywny i zdrowy sposób.

W ramach programu odbędą się wędrówki po okolicy, wycieczki krajoznawcze, zajęcia edukacyjne poszerzające wiadomości z geografii i historii regionu, wiedzy dot. ochrony przyrody. W projekcie zaplanowano atrakcyjne wycieczki turystyczno-krajoznawcze (Palenica, Zamek Czorsztyn, Trzy Korony, Wąwóz Homole), zajęcia o charakterze sportowo-rekreacyjnym (spływ Dunajcem, pobyt w Parku Liniowym), zajęcia edukacyjno-profilaktyczne z zaproszonymi specjalistami (ratownik wodny, przewodnik górski, ratownik medyczny).

Wyjazd stanowić będzie aktywną formę czynnego wypoczynku spędzoną w przyjaznej atmosferze. Uczestnicy nauczą się obcowania z przyrodą oraz poszerzą  posiadaną wiedzę z zakresu geografii Polski. Odbędą się konkursy tematyczne czy turnieje sportowe, nie zabraknie również zajęć integracyjnych, budujących więzi społeczne między uczestnikami. W czasie pobytu grupy wykonają krótki film telefonem komórkowym dokumentujący każdy dzień wypoczynku (wraz z komentarzem).


Widok zawartości stron Widok zawartości stron