Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Amazonki z wizytą w OSiW w Wasilkowie

W ramach obchodów Dnia Walki z Rakiem, uczestnicy OSiW w Wasilkowie z inicjatywy Rady Młodzieży zaprosili Klub Amazonek z Białegostoku.

Na początku panie zapoznały się z bazą oraz działalnością OSiW w Wasilkowie. Następnie młodzież przygotowała część artystyczną. Dziewczęta przy wsparciu pani Ani, zaprezentowały trzy utwory muzyczne, nawiązujące do minionych lat, m.in. „Małgośkę Maryli Rodowicz, a uczestnicy z koła teatralnego „Trema” zaprezentowali przedstawienie „Wspomnienie lat siedemdziesiątych”.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie profilaktyczne skierowane do uczestników prowadzone przez jedną z pań z Klubu Amazonek. W trakcie spotkania młodzież otrzymała informacje, o tym jak wykonać samobadanie piersi i jąder, kiedy zgłaszać się do lekarza, jakie wykonywać badania diagnostyczne i gdzie szukać pomocy.

Amazonka podczas wystąpienia odwoływała się do doświadczeń własnych oraz koleżanek, które przebyły ciężką drogę walki z rakiem. Szczególnie podkreślała, że szansę na wygranie z rakiem zwiększa to jak szybko podejmie się leczenie, a także pozytywne myślenie.

Młodzież zgodnie stwierdziła, że spotkanie z Klubem Amazonek koniecznie trzeba powtórzyć, ponieważ już pojawiły się pomysły na kolejne wspólne działania. Zwieńczeniem wizyty był wspólny obiad i słodki deser.

Na zakończenie spotkania uczestnicy OSiW wręczyli przybyłym gościom własnoręcznie uszyte na warsztatach krawieckich torebki oraz kule do kąpieli przygotowane w ramach innowacji „Mydło i powidło”. Panie podarowały młodzieży i pracownikom piękne tulipany…i dobrą energię.

 

Autor tekstu/zdjęć: Ewa Wołkowycka -  st. wychowawca OSiW w Wasilkowie

Amazonki podczas wizyty w OSiW

Młodzież podczas występu

Uczestnicy podczas spotkania profilaktycznego

Wspólne zdjęcie

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron