Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Augustów: Każdy inny – wszyscy równi

Koniec listopada w Augustowie upłynął pod znakiem wróżb, magii i wspaniałej zabawy andrzejkowej, która odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych z udziałem przedstawicieli OHP z Hufca Pracy.

Impreza powstała dzięki inicjatywie Młodzieży z wymienionego hufca. Wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ Andrzejki zostały połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Celem obchodów jest promowanie praw osób z niepełnosprawnościami i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

Na początku odbyła się część teoretyczna przygotowana przez kadrę pedagogiczną Zespołu Szkół Specjalnych. Młodzież mogła pogłębić swoją wiedzę o tym, jak należy pomagać osobom z niepełnosprawnościami. Następnie można było wysłuchać bajkę muzyczną w wykonaniu artystów z Białegostoku. Później przyszedł czas na wróżby, które zostały poprowadzone przez uczestników augustowskiego Hufca. Uczniowie szkoły specjalnej dowiadywali się o swojej przyszłości. Zwieńczeniem zabawy były wspólne tańce przy muzyce.

Celem inicjatywy było kształtowanie odpowiedniej postawy tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością, empatii, a także akceptacji odmienności, ponieważ wszyscy jesteśmy równi. Inicjatywa uświadomiła młodzieży, że pomimo odmienności, każdemu z nas należy się prawo do poszanowania godności drugiego człowieka.

 

Autor tekstu: Ewelina Romanowska – młodszy wychowawca Hufca Pracy w Augustowie

Autor zdjęć: Martyna Wasilewska – stażystka Hufca Pracy w Augustowie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron