Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Augustów: Podsumowanie zagranicznego stażu zawodowego

Młodzież z augustowskiego hufca ucząca się w Szkole Branżowej I stopnia w Augustowskim Centrum Edukacyjnym zakończyła udział w projekcie „Inwestycja w przyszłość – zagraniczne staże zawodowego młodych kucharzy, stolarzy i murarzy w Niemczech” realizowanego ze środków programu Erasmus+.

Mimo, że projekt już się kończy, to młodzież nadal jeszcze długo będzie opowiadać swoim rówieśnikom o efektach pobytu na stażu i zachęcać do udziału w podobnych projektach.

W Hufcu Pracy w Augustowie z udziałem zaproszonych gości odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. W trakcie spotkania 8 uczestników projektu o profilu kucharz otrzymało certyfikaty ukończenia stażu zawodowego oraz przygotowania językowego. Uczestnicy projektu wraz z opiekunem stażu zaprezentowali gościom prezentację dotyczącą realizacji stażu.

W trakcie dwutygodniowego pobytu w Niemczech uczestnicy podwyższyli swoje kwalifikacje zawodowe, a tym samym zwiększyli swoje szanse zatrudnienia na krajowym i europejskim rynku pracy. Równie ważne było poznanie kultury zachodniego sąsiada.

 

Autor tekstu: Ewelina Romanowska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Augustowie


Autor zdjęć: Ilona Szamatowicz – pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Augustowie

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron