Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Augustów: warsztaty „Auto detailing – przygotowanie do pracy detailera”

Młodzieżowe Centrum Kariery w Augustowie zrealizowało autorskie przedsięwzięcie edukacyjne pt.: „Auto detailing – przygotowanie do pracy detailera” dla uczestników Hufca Pracy w Augustowie kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

W ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, ponieważ zmieniło się postrzeganie samochodów, które nie służą już tylko, jako środek transportu, ale stały się wyznacznikiem komfortu, jakości i coraz częściej statusu społecznego. W związku z tym większe znaczenia ma wygląd pojazdu.

Program rozpoczął się od zajęć  z pośrednikiem pracy pt.: „Od pomysłu do realizacji, czyli rejestruję firmę”. Podczas spotkania omówiono poszczególne etapy rejestracji działalności gospodarczej. Obecnie coraz więcej osób chce założyć własną działalność. Daje ona większą swobodę i możliwości. Jednak większość osób rezygnuje z tego pomysłu, bojąc się związanych z tym formalności. Proces ten jest coraz prostszy i szybszy. W ramach ćwiczeń uczestnicy samodzielnie wypełnili wniosek CEIDG-1.

Kolejnym etapem warsztatów było spotkanie z właścicielem firmy Dream Car panem Mateuszem Orzechowskim w Jeziorkach. Pan Mateusz na własnym przykładzie opowiedział, jak wygląda zakładanie działalności i gdzie można uzyskać dofinansowanie. Uczestnicy poznali pojęcie „auto detailingu” jako procesu kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu samochodowego, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Celem tego jest podniesienie walorów estetycznych, a także przedłużenie jego żywotności. Instruktor omówił także rodzaje delailingu ze szczególnym uwzględnieniem renowacji powłoki lakierniczej. Młodzież zapoznała się również ze środkami oraz sprzętem używanym w pracy detailera.

Na koniec uczestnicy, pod nadzorem instruktora, wykonali polerowanie i woskowanie pojazdu samochodowego oraz czyszczenie tapicerki i kokpitu. Młodzież z zapałem oraz zaangażowaniem wzięła udział w przygotowanych warsztatach. W niektórych osobach zakiełkowała myśl wykonywania tego zawodu po ukończeniu szkoły branżowej.

              

Autor tekstu: Ilona Szamatowicz – pośrednik pracy MCK w Augustowie

Autor zdjęć: Mateusz Orzechowski – instruktor warsztatów    

 

Zdjęcia nr 1-4: Uczestnicy warsztatów

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron