Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Auto detailing – przygotowanie do pracy detailera

Młodzieżowe Centrum Kariery w Augustowie zrealizowało warsztaty „Auto detailing – przygotowanie do pracy detailera” dla uczestników Hufca Pracy w Augustowie, kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

W ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, ponieważ zmieniło się postrzeganie samochodów, które nie służą już tylko, jako środek transportu, ale stały się wyznacznikiem komfortu i jakości. W związku z tym większe znaczenia ma wygląd pojazdu.

Jednym z ważnych elementów  programu warsztatów były zajęcia z pośrednikiem pracy pod hasłem „Od pomysłu do realizacji, czyli rejestruję firmę”.

Podczas spotkania ze specjalistą MCK omówiono poszczególne etapy rejestracji działalności gospodarczej. Obecnie przecież coraz więcej osób chce założyć własną działalność. Daje ona większą swobodę i możliwości. Jednak większość osób rezygnuje z tego pomysłu, bojąc się związanych z tym formalności a proces ten jest coraz prostszy i szybszy. W ramach ćwiczeń uczestnicy samodzielnie wypełnili wniosek CEIDG-1.

Kolejnym etapem warsztatów były interesujące zajęcia z właścicielem firmy Dream Car panem Mateuszem Orzechowskim w Jeziorkach, który na własnym przykładzie opowiedział, jak wygląda zakładanie działalności i gdzie można uzyskać dofinansowanie. Uczestnicy poznali pojęcie „auto detailingu” jako procesu kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu samochodowego, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, by podnieść jego walory estetyczne i przedłużyć żywotności. Instruktor omówił także rodzaje delailingu ze szczególnym uwzględnieniem renowacji powłoki lakierniczej. Młodzież zapoznała się również ze środkami oraz sprzętem używanym w pracy detailera.

Na koniec uczestnicy, pod nadzorem instruktora, wykonali polerowanie i woskowanie wybranego elementu pojazdu samochodowego.

Przyszli pracownicy z zapałem oraz zaangażowaniem wzięli udział w przygotowanych warsztatach. Należy dodać z zadowoleniem, że w niektórych osobach zakiełkowała myśl wykonywania tego zawodu po ukończeniu szkoły branżowej.

 

 

Autor tekstu i zdjęć: Ilona Szamatowicz – pośrednik pracy       

              

Zdjęcia nr 1-4: Uczestnicy warsztatów

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron