Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Barberowy zawrót głowy

Uczestnicy OHP z Elbląga, Ostródy i Pasłęka (Warmińsko-Mazurska WK) chcąc zaskoczyć przyszłych pracodawców dodatkową wiedzą i umiejętnościami wzięli udział w bezpłatnych szkoleniach barberskich.

Bez wątpienia broda stała się modna, a brodaczy wciąż przybywa. Mężczyźni coraz chętniej korzystają z profesjonalnych usług, dzięki którym mogą zadbać o swój zarost. Z tego względu zawód barbera zyskał na popularności.

Barber to osoba, która dba o wygląd mężczyzn, ich fryzury i brody. Nie tylko strzyże i goli, ale też pielęgnuje, stylizuje i koloryzuje męski zarost. Zatem berberstwo to sprytne połączenie mody, kreatywności i umiejętności technicznych, o czym przekonali się uczestnicy kursów.

Podczas szkoleń uczniowie pod okiem profesjonalnego trenera poznali techniki strzyżenia włosów i brody oraz zasady ich pielęgnacji. W trakcie zajęć praktycznych doskonalili swoje umiejętności, wykonując zabiegi na główkach, balonach i modelach. Umiejętności przyszłych barberów poddane zostały weryfikacji i egzaminowi końcowemu, który zakończył się sukcesem.

Kompetencje jakie nabyli uczestnicy kursu pozwolą w przyszłości rozpocząć pracę w salonie bądź założyć własną działalność.

Życzymy wszystkim uczestnikom kursów wielu sukcesów zawodowych oraz ciągłego rozwoju w zawodzie.

Powodzenia!

 

Autor tekstu - Ewelina Sawicka - specjalista ds. programów CEiPM Elbląg

Autor zdjęć - Iwona Szczepanik p.o. Dyrektor CEiPM Elbląg

 

Zajęcia praktyczne podczas szkolenia zawodowego „Barber” w Elblągu

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron