Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Bee happy – życie miodem płynące

Grupa dziewcząt z Olsztyna rozpoczęła działania w projekcie „Bee happy – życie miodem płynące” w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Zadaniem priorytetowym projektu jest dbanie o przyrodę, a szczególnie o owady zapylające, które odgrywają ważną i niestety niedocenioną rolę w przyrodzie.

Dziewczyny mówią o sobie: „Jesteśmy grupą pszczelich entuzjastek i będziemy łamać krążące stereotypy na temat pszczół i innych owadów. Będziemy zachęcać do odpowiedzialnego zachowania wobec owadów i innych istot żywych. I mamy nadzieję, że poprzez nasze działania zwiększymy wiedzę na temat owadów zapylających”.

Pomyślmy o owadach już teraz, jesienią, żeby bezpiecznie przetrwały zimę w niezbyt przyjaznym dla nich miejskim środowisku i mogły wykonywać swoje zadanie wiosną. O tym, jak pomagać owadom i jakie korzyści dla nas niesie ich obecność w środowisku, dowiemy się dzięki zaangażowaniu naszych „pszczółek”. Dziewczyny prowadzą stronę na Facebooku oraz profil na Instagramie, gdzie będą zamieszczały wszystkie wydarzenia związane z projektem.

 

Autor teksu: Joanna Jagosz – spec. ds. programów CEiPM OHP w Olsztynie

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron