Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Bezpieczne spotkanie z wakacyjną pracą

Tym razem z tej możliwości skorzystają podopieczni Hufca Pracy w Giżycku oraz Grupy Wychowawczej w Olecku, którzy zakończyli przygotowania do I tury projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery”.

Bardzo ważne jest, aby młodzi ludzie byli świadomi zagrożeń jakie niesie za sobą np. słabo zweryfikowana oferta pracy w kraju, a tym bardziej poza granicami Polski.

Mając to na uwadze specjaliści z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu (Warmińsko-Mazurska WK) rozpoczęli z uczestnikami Hufca Pracy w Elblągu zajęcia w ramach Wojewódzkiego Programu  Edukacyjno-Profilaktycznego „Ciesz się latem – bezpieczne wakacje 2021”.

Podczas zajęć młodzież pozna sposoby sprawdzenia uczciwości przyszłego pracodawcy, metody zabezpieczenia się na wypadek oszustwa oraz pozna miejsca, do których można zwrócić się w sytuacji zagrożenia. Poruszone zostaną również kwestie bezpieczeństwa i warunków wyjazdu w określone regiony Europy ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem. Dodatkowo doradca zawodowy podpowie młodym ludziom jak szukać pracy sezonowej i na co zwracać uwagę podczas rozmów i podpisywania umów o pracę. Nie zabraknie też tematów związanych z redagowaniem dokumentów aplikacyjnych. Pośrednik pracy natomiast wskaże branże, w których łatwo znaleźć wakacyjną pracę i przedstawi elementy prawa pracy w odniesieniu do pracowników młodocianych.

Działania w ramach programu będą realizowane dla młodzieży OHP przez kolejne wakacyjne miesiące tak, aby podejmowanie prac sezonowych było dla nich bezpieczne i przyniosło same korzyści.

 

Autor artykułu: Jolanta Drobiszewska - doradca zawodowy MCIZ w Elblągu

Autor zdjęć: Katarzyna Szemborska – wychowawca HP w Elblągu,

Natalia Bałdyga – pośrednik pracy MBP w Elblągu

 

Zdjęcie nr 1 i 2: Zajęcia z uczestnikami Hufca Pracy w Elblągu w ramach Wojewódzkiego Programu  Edukacyjno-Profilaktycznego „Ciesz się latem – bezpieczne wakacje 2021”.

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron