Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Bezpieczne wakacje

Uczestnicy Hufca Pracy w Augustowie wzięli udział w Dniu Bezpieczeństwa. Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Aby uczestnicy hufca spędzili ten czas bezpiecznie zorganizowane im zostało spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, którzy wygłosili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pokaz tresury i pracy policyjnych psów służbowych zaprezentowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Ratownicy Medyczni z  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku w sposób interesujący zaprezentowali, jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy zaś pracujący na co dzień w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie przedstawili pokaz sprawności pożarniczej i umiejętności gaszenia pożarów w różnych sytuacjach.            
Aktywne działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego wypoczynku naszych podopiecznych w okresie letnim zostały prowadzone także przez kadrę wychowawczą hufca przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Kariery w Augustowie. Młodzież wzięła udział w quizie dotyczącym zachowania bezpieczeństwa w obiektach, na terenie otwartym, w tym nad zbiornikami wodnymi, w górach, podczas prac sezonowych, w Internecie, w relacjach z innymi, zwłaszcza nowo poznanymi osobami.

Szereg zrealizowanych działań pozwoli młodzieży wzmocnić czujność na to, by w czasie zabaw pamiętać o bezpieczeństwie zarówno własnym jak i bliskich. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy wakacje będą bezpieczne, a tym samym udane.

 

Kadra Hufca Pracy w Augustowie życzy wszystkim bezpiecznych wakacji!

 

Autor tekstu i zdjęć: Ewelina Romanowska - wychowawca HP/A

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron