Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: Jak pisać, aby nas czytali?

Ponad 50 pracowników Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy uczestniczyło w warsztatach pisania artykułów na stronę www i tekstów na profile społecznościowe.

Prowadzącą warsztaty była Magdalena Gołaszewska – dziennikarka telewizyjna, związana z TVP Białystok i trenerka wystąpień publicznych.

Komunikacja w przestrzeni internetowej jest w tych czasach bardzo ważną umiejętnością. Kluczową również dla instytucji i administracji. Podczas warsztatów poruszano zagadnienia związane z potencjałem mediów społecznościowych, reguł związanych z tą formą komunikacji, zasadami promującymi różne rodzaje aktywności w sieci. Prowadząca Magdalena Gołaszewska – dziennikarka telewizyjna i trenerka wystąpień publicznych – wspólnie z uczestnikami analizowała profil facebookowy PWK OHP oraz stronę www. Dzięki wspólnej dyskusji i radom prowadzącej, sformułowano kilka pomysłów korekty i usprawnienia przygotowywania komunikatów i zdjęć wzbogacających artykuły.

Szkolenie odbyło się z wykorzystaniem najnowszych technologii, w wersji hybrydowej. Część uczestników łączyła się online.

Ważną częścią szkolenia były praktyczne ćwiczenia i tworzenie autorskich tekstów.

„Zawsze warto czerpać z doświadczenia praktyków. Nasze umiejętności wymagają doskonalenia. Praktyka czyni mistrza!” – tak trzygodzinne warsztaty podsumowała Ela.

 

Autor tekstu: Magdalena Gołaszewska – dziennikarka telewizyjna i trenerka wystąpień publicznych

 

Autorzy zdjęć: Adam Czumiłowicz – specjalista ds. programów międzynarodowych PWK OHP, Magdalena Gołaszewska

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron