Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: Kurs języka niemieckiego

24.01.2022 r. w Hufcu Pracy w Białymstoku rozpoczął się kurs języka niemieckiego realizowany w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – zagraniczne staże zawodowe młodych kucharzy, stolarzy i murarzy w Niemczech".

W ramach w/w projektu grupa kucharzy i cukierników wyjedzie 8 maja na dwutygodniowy staż do Niemiec.

Na początku tej przygody uczestnicy Hufca poznają podstawy języka niemieckiego, aby porozumieć się z instruktorami oraz kolegami zza zachodniej granicy. Kurs trwa 60 godzin, a w jego czasie młodzi stażyści nabywają podstawowe umiejętności językowe w zakresie komunikacji oraz poznają słownictwo i zwroty zawodowe. Część zajęć dotyczy przedstawienia historii, zwyczajów i ciekawostek z regionów, do których wyjeżdżają uczestnicy Hufca.

Kurs niemieckiego jest bardzo dynamiczny. Pani lektor wykorzystuje różnorodne metody i formy przekazywania wiedzy, przez co potrafi zachęcić i zmotywować uczestników do nauki. Spotkania w ramach kursu oraz z koordynatorem i opiekunem grupy są doskonalą formą na czas wolny w okresie ferii zimowych. Grupa uczestników z Hufca z niecierpliwością czeka na nowe wyzwania oraz dzień wyjazdu.

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Kruszewska – wychowawca Hufca Pracy w Białymstoku

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron