Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: „MY dla Innych”

Grupa młodzieży z Hufca Pracy w Białymstoku w ramach realizacji wojewódzkiej inicjatywy „My dla Innych ” odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku.

Aktywni z hufca przekazali na ręce pani dyrektor i przedstawicieli mieszkańców placówki własnoręcznie wykonane prace  plastyczne o tematyce wiosennej. Wśród przekazanych rękodzieł znalazły się bukiety kwiatów w ozdobnych słoikach - wazonach. Z przekazanych prac powstaną kąciki wiosenne w świetlicach.
Uczestnicy hufca przygotowali również dla mieszkańców domu zestawy: łamigłówek, krzyżówek i rebusów zebranych w formie książeczki pt.” Czas wolny”, służące seniorom do ćwiczenia pamięci.

Również w ramach inicjatywy „My dla Innych ” prowadzona jest na terenie szkoły i wśród znajomych, rodziny kampania pt. „ Koperta życia” – dot. informowania osób starszych (i ich opiekunów) o możliwości zrobienia koperty, która umożliwi służbom ratunkowym udzielenie sprawniejszej pomocy.

Realizacja wojewódzkiej inicjatywy „My dla Innych ” daje uczestnikom hufca dużo satysfakcji i radości, a seniorom poza ożywczą dawką wiosennego nastroju poczucie ważności oraz bezpieczeństwa obudzone przez młodzieńczą serdeczność, uwagę i zapał.

 

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Kruszewska - wychowawca HP B

 

Zdjęcia nr 1-7: Uczestnicy HPB w trakcie realizacji inicjatyw

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron